21,18 грн./м
Показати оптові ціни
Завдяки надійному з'єднанню декількох окремих шарів, труби PE-X/Al/PE-RT поєднують в собі кращі характеристики полімерів і металу. Вони відрізняються високою гнучкістю, яка дозволяє вільно згинати труби із збереженням форми вигину, а також стійкість до сильного стиску. Більш того, гарантується тривала стійкість системи до високих температур і тиску.
Шар алюмінію забезпечує 100 % анти дифузійний бар'єр, який запобігає попаданню кисню всередину системи. Також, труби PE-X/Al/PE-RT володіють низьким коефіцієнтом теплового розширення, що значно спрощує монтаж системи.
Завдяки своїм властивостям ця труба широко використовується для влаштування опалення як радіаторного, так і теплих підлог.
УВАГА!!! НАШ ВИБІР!!!
Останнім часом популярність теплих підлог росте з величезною темпом, набирає велику популярність і не просто так. Опалення приміщень теплими підлогами має масу переваг в порівнянні з радіаторним опаленням. Це і більш висока ефективність (близько 20% у порівнянні з радіаторним опаленням), естетичність (ніде не видно ні труби, ні радіатори, займають до того ж простір приміщення), і комфорт, звичайно ж (у зимові холоди ступати по теплій підлозі - невимовне задоволення). Є ще одна перевага, на які ми хочемо звернути окрему увагу. Правильно і якісно зроблені системи теплих підлог дуже довгий час не вимагають ніякого обслуговування. Але це досягається ТІЛЬКИ за умови використання високонадійних, високоякісних, високотехнологічних, перевірених матеріалів. В системах теплих підлог - це труба і колектор. Колектор то, раптом чого, можна замінити, відремонтувати доступ до нього відкритий, але а ось труба залита бетоном, поверх якого укладено різне підлогове покриття. Для ремонту і обслуговування, якщо раптом що, доведеться ламати всю підлогу (а кому це потрібно?). Тому перед початком монтажу потрібно серйозно підійти до вибору труби для теплої підлоги і в результаті зробити все правильно.
На основі нашого багаторічного досвіду в продажу труб, у співпраці з різними виробниками, але головне - у співпраці з величезною кількістю приватних монтажників і монтажних організацій, їхніх спостережень, а так само в їх досвіді ремонтів гарантій та забезпечень, ну і в загальній технологічній оснащеності виробників тієї чи іншої труби наша компанія прийшла до висновку, що труба Wavin PE-X/Al/PE-RT за своїми властивостями є найкращим вибором для систем водяних теплих підлог, особливо при використанні твердопаливних котлів. Звичайно, ця труба не є найдешевшою в порівнянні з виробниками Китаю, України, Росії, Туреччини і т. д. Але на цей рахунок є два моменти. Виробники якісної труби та їх офіційні представники (і ми в тому числі) розуміють економічну обстановку і намагаються вести адекватну цінову політику, щоб труба в підсумку була максимально доступною. І другий момент у тому, що якісна труба насправді набагато дешевше виходить у підсумку з багатьох причин, з деякими з яких ви можете ознайомитися далі. Справа в тому, що за рахунок застосованих матеріалів та високої технологічності з'єднання між собою всіх верств труба Wavin PE-X/Al/PE-RT має ряд помітних особливостей і високих характеристик:
безпрецедентна температуростійкість.
Їй "по зубах" навіть короткочасне вплив температури до 110 градусів при максимальній робочій 95 градусів. У системах з газовим або електричним котлом така температуростійкість зовсім не обов'язкова, тому що робота вищевказаних котлів регулюється автоматикою, і в таких системах майже ніколи теплоносій (вода в більшості випадків) не нагрівається до критичних показників. Так, у сучасних системах теплих підлог застосовуються колектори, які підмішують холодну воду у систему теплої підлоги. Але і тут не все так просто. Колектори бувають різної якості і функціональності, далеко не завжди вони справляються зі своїм завданням добре. А якщо так вийшло, що котел перегрівається, вода майже кипить, колектор не зовсім справляється... То що тоді? Розрив труби і пошкодження стяжки підлоги разом з дорогим підлоговим покриттям і тим більше взимку в мороз? Не хотілося б! Таких випадків дуже багато, тому важливо, щоб труба була максимально міцною і стійкою!!! Та й не завжди використовують колектори, тому що хороший колектор - це дороге задоволення. Часто підключають тепла підлога за принципом батареї - безпосередньо через радіаторний або будь-який інший кран. І температуру підлоги регулюють вручну за рахунок зменшення\збільшення циркуляції. Що відбувається в такому випадку? Щоб знизити загальну температуру підлоги, зменшують подачу кількості води. У підсумку води в полі менше, але це впливає тільки на підлогу, на трубу це ніяк не впливає, вона спочатку схильна до впливу води тієї ж високої температури, просто її менше тепла вона віддає підлозі. Але труба піддається потужному впливу. В такому випадку знову ж краще застосовувати металопластикову трубу PE-X/AL/PE-RT WAVIN Tigris Alupex, щоб спокійно і сміливо регулювати температуру, не боячись подати в неї гарячої води стільки, скільки потрібно.
найбільша тепловіддача з відомих нам труб для теплої підлоги.
Крім своїх міцнісних характеристик, алюміній володіє одним з найбільших показників теплопровідності (істотно вище, ніж у пластику). Тому в системах з твердопаливними котлами це ще одна важлива перевага. Труба дуже швидко віддає тепло і температура теплоносія швидко знижується. Мало того, що труба сама по собі дуже добре тримає окріп, так ще і швидко остигає. Це додатковий показник надійності і зниження імовірності пошкодження її високою температурою в процесі експлуатації. Так само хороша теплопровідність впливає і на підвищення ККД системи теплої підлоги в цілому: швидше прогріває підлогу, приміщення, а значить менше в підсумку витратиться енергоносія, а значить зручність і економія!
зручність при монтажі.
На цей момент далеко не завжди звертають увагу при виборі труби, а даремно! Зручність монтажу - це швидкість і якість. Чим простіше укладається труба, тим менше ймовірність в процесі зробити помилку. Неправильно покладена труба може призвести до великої кількості неприємностей і навіть складнощів: неякісне розподіл тепла (смуги холодного і гарячого підлоги), пошкодження труби (в такому випадку доводиться ставити муфту, а це означає, що загальна надійність труби під стяжкою знижується до показника надійності муфтового з'єднання, яке завжди набагато нижче, ніж цілісна труба (думаю, це кожен розуміє). І при цьому падає пропускна здатність труби, так як муфти завжди мають внутрішній діаметр перерізу менше, ніж сама труба). Металопластикова труба PE-X/AL/PE-RT WAVIN Tigris Alupex добре гнеться і добре тримає форму. Це означає, що для її укладання не потрібні додаткові кріпильні матеріали, які призначені для покрокової фіксації труб, важко утримують форму, таких як поліетиленові (а це знову ж економія).
100% кисневий (антідіффузіонний) бар'єр.
Проблема проникнення кисню всередину системи стає все більш і більш актуальною. Це відбувається з тієї причини, що зараз з'являється все більше різних приладів і пристроїв в системі опалення, які в підсумку роблять цю систему більш продуктивніше та ефективніше. Але чим більш ефективний прилад або пристрій, тим більшу вартість він має. І всі ми хочемо, щоб якщо вже витратилися на щось дороге, то щоб воно працювало без перебоїв як можна довше. У всіх серйозних сучасних системах опалення наявність у трубах кисневого бар'єру є само собою зрозумілим властивістю.
Звичайно, в такі економічно складні часи багатьом часто доводиться "впихати" себе в певний бюджет, тому під час будівництва або ремонту є вкрай необхідним раціоналізувати кожен крок і враховувати кожну дрібницю, щоб отримати відмінний результат за відповідну ціну. У випадку з трубою для теплої підлоги винятків немає. У системах з газовими або електричними котлами, які з допомогою автоматики видають температуру теплоносія заданої величини, дуже велику популярність має труба для теплої підлоги з безшовної поліетилену. Але в цьому сегменті також є велика розбіжність як в ціні, так і в якості, звичайно ж. Приблизно однієї якості металопластикова і поліетиленова труба відрізняється ціною до 25%. Як було сказано вище, тепла підлога – це не жарти, вихід з ладу труби спричинить за собою наслідки, які важко уявити на перший погляд: щоб відремонтувати пошкодження труби теплої підлоги, треба розламати весь підлога, покриття стяжки (плитка, паркет, ламенат, лінолеум і т. д), а якщо уявити, що це зима, холод... Бо на неперевірених виробників дешевої труби можна навіть і не дивитися, труба повинна бути в першу чергу від відомого виробника, якість продукції якого зарекомендоване роками, і відповідати суворим європейським стандартам.
У цьому сегменті ми рекомендуємо тільки трубу для теплої підлоги чеського концерну Wavin-Ekoplastik PE-Xc/EVOH з кисневим бар'єром (червона). Ця труба має дуже високі показники міцності, з легкістю витримує механічні пошкодження ззовні (пошкодження при транспортуванні, подряпини, натискання), так і сильний тиск зсередини - 10 бар. Граничний температурний показник цієї труби - 70ºС. Цього достатньо навіть для того, щоб застосовувати її там, де в системі працюють твердопаливні котли побутові, якщо використовувати трубу в парі з надійним колектором від перевіреного виробника.
Кисневий бар'єр EVOH цієї труби відповідає вимогам німецького стандарту DIN 4726.
Класифікація згідно з європейським стандартом EN ISO 15875:
· 16х2,0 клас 4: 10 бар, Т макс. 70ºС;
· 20х2,0 клас 4: 8 бар, Т макс. 70ºС
Навіщо потрібен кисневий бар'єр?
Антідіффузіонний шар (він же «кисневий бар'єр» ) запобігає проникненню кисню у воду, оскільки розчинений у теплоносії кисень, який проникає дифузійно крізь стінки труб, реагує з металевими частинами системи, викликаючи прискорену корозію і старіння нагрівальних котлів, насосів, запірно-регулюючої арматури та іншого металевого обладнання. Особливо цей процес прискорюється при використанні труб в системах з підвищеною температурою, таких як системи опалення водяними теплими підлогами.
Більш детально щодо теплих підлог можна ознайомитися у статтях на нашому сайті. З них ви можете отримати більше інформації про водяному теплом полі, так само можете дізнатися, як робити монтаж теплої підлоги водяного типу. Важливим і цікавим буде розібратися в особливостях будови і функціональності труби із зшитого поліетилену PEX-EVOH, яка застосовується в системах опалення нізькотемпературніх і є однією з найбільш технологічних труб для теплої підлоги на ринку Європи.
Основні | |
---|---|
Виробник | Wavin |
Країна виробник | Польща |
Область застосування труби | Для систем отопления |
Перетин труби | Кругле |
Зовнішній діаметр | 16.0 (мм) |
Внутрішній діаметр | 12.0 (мм) |
Товщина стінки труби | 2.0 (мм) |
Максимальна робоча температура | 95.0 (град.) |
Максимальна короткочасно допустима температура | 110.0 (град.) |
Максимальний робочий тиск | 10.0 (бар) |
Руйнівний тиск | 25.0 (бар) |
Мінімальний радіус вигину вручну | 80.0 (мм) |
Радіус вигину із застосуванням інструменту (трубогиба, кондуктора) | 48.0 (мм) |
Коефіцієнт лінійного розширення | 0.025 (мм/м*град) |
Шорсткість | 0.007 (мм) |
Об'єм води | 0.11 (л/м) |
Довжина бухти | 200.0 (м) |
Вага 1 п.м. труби | 95.0 (г) |
Коефіцієнт теплопровідності | 0.43 (Вт/(м*К)) |
Колір | Білий |
Гарантійний термін | 50 (років) |
Дополнительные характеристики | |
Радиус изгиба с применением инструмента | 48 трубогиба, кондуктора |